Ježiš Kristus Kráľ - prečo Kráľ Slovenska ?
Portál: | Sloveni |
Spoločenstvo: | Sloveni |
Kniha: | Ježiš Kristus Kráľ - prečo Kráľ Slovenska ? |
Vytlačil(a): | |
Dátum: | streda, 16 apríla 2025, 16:54 |
Opis
Prečo má byť Ježiš Kristus Kráľ Slovenska ? Čo to znamená? Odpovede aj na ďalšie otázky...
Obsah
- 1. Trochu povzbudenia na úvod
- 2. Odmietnuť Božie výzvy sa nevypláca
- 3. Príklad Poľska
- 4. Lásky svätej ohnisko - Srdce Boha Kráľa
- 5. Modlitba k Ježišovi Kristovi, nášmu Kráľovi
- 6. Sto rokov od prvej encykliky Pia XI.
- 7. Prorocké výzvy
- 7.1. Prebuď sa, Slovensko!
- 7.2. Vyjdi zo seba, môj slovenský národ!
- 7.3. Ak Slovensko neuzná zvrchovanosť Krista, nebude slovenské!
- 7.4. Od teba, Slovensko, odtrhnem zelenú ratoliestku ...
- 7.5. Pápež Pavol VI. slovanským národom ČSR
- 7.6. Odkaz Krista Pána ľudu Slova
- 7.7. Najpokornejšia pošliape hlavu Najpyšnejšieho
- 7.8. Prastaré východisko aj z najväčšej biedy
- 8. Pripútajme sa k Srdcu Boha Kráľa
- 9. Príď, Svätý Duch, a uveď na trón
- 10. Krista Kráľa Slovenska!
- 11. Modlitby za intronizáciu Krista, Kráľa Slovenska
- 12. Akt prijatia Ježiša Krista za Kráľa Poľska
- 13. Ďalšie silné modlitby za Kristovo kráľovstvo
1. Trochu povzbudenia na úvod
1.1. David Wilkerson o kľúčovej úlohe Slovenska
20. septembra 2003 v Bratislave na trojdňovej konferencii pre kňazov, pastorov a angažovaných laikov s názvom „Obnov svoju vášeň ku Kristovi!“ prednášal svetoznámy turíčnícky pastor Dávid Wilkerson. Vo svojej prednáške o prorokovi Danielovi povedal aj tieto prekvapujúce slová:
„Táto krajina – hovorím vám to teraz ako proroctvo – je kľúčovým národom. Je to malá krajina. Ale v pohľade na to, čo Boh chce urobiť v Európe, je slovenský národ kľúčový.“
1.2. Aj pápež Ján Pavol II. to povedal
9. novembra 1996 v Ríme nám povedal:
„Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami a kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií.
Slovensko je povolané ponúknuť Európe predovšetkým dar svojej viery v Krista a svojej oddanosti k Panne Márii“.
2. Odmietnuť Božie výzvy sa nevypláca
Božie výzvy si vyžadujú spravidla včasnú odpoveď. Určite sa nevypláca ich ignorovať. Neuskutočniť ich včas má niekedy až katastrofálne bolestné následky.
17. júna 1689 dostala sv. Margita Mária Alakok od Pána Ježiša pre francúzskeho kráľa slnka Ľudovíta XIV. posolstvo so štyrmi požiadavkami na rýchle presadenie úcty Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, tak veľmi potrebnej pre Francúzsko, kráľovskú rodinu aj pre svet. Kráľ ich však ignoroval, a tak zapríčinil pretrvávanie ľahostajného, chladného kresťanstva a rozšírenie slobodomurárskych lóží a vznik veľmi krutej Veľkej francúzskej revolúcie.
O 100 rokov neskôr ich už chcel splniť jeho pravnuk, Ľudovít XVI., keď už bol uväznený v parížskej Bastile. Pre Najsvätejšie Srdce Ježišovo to už bolo neskoro. Kráľ vo väzení už nemohol urobiť ani slávnostné zasvätenie Božskému Srdcu, ani dať jeho obraz do štátnych zástav. Presne do dňa po 100 rokoch, 17. júna 1789 ho Národné zhromaždenie vedené slobodomurármi zbavilo najvyššej moci. A o 4 roky ho popravili ako zločinca.
Na ľahostajnosť Ľudovíta XIV. a jeho nástupcov však doplatil nielen jeho pravnuk, kráľovský rod a krvavé revolučné Francúzsko, ale aj celá Európa a ďalší vývoj, ktorý vyústil do napoleonských a ďalších vojen a revolúcií a napokon do Boľševickej revolúcie a 1. a 2. svetovej vojny. Odveký Nepriateľ Pána Ježiša Krista, Panny Márie a nás sa zmocnil nadvlády nad svetom.
Čosi podobné sa stalo aj s fatimským posolstvom, najmä so žiadosťou Panny Márie, aby pápež spolu so všetkými biskupmi zasvätili jej Nepoškvrnenému srdcu Rusko. Tak malo dôjsť k veľkému duchovnému prebudeniu Cirkvi a obráteniu Ruska a nemalo dôjsť k druhej svetovej vojne. No nestalo sa. A dôsledok? Asi 100 miliónov obetí svetovej vojny a rozšírenia a pretrvávania komunistických režimov. A okrem toho rozšírenie ateistického materializmu, bezbožníctva, konzumizmu a svojvoľnej liberálnej morálky takmer v celom svete.
Ale Portugalský národ na čele so svojimi biskupmi sa 13. mája 1931 a 1938 zasvätil Nepoškvrnenému Srdcu a vďaka tomu bol uchránený od druhej svetovej vojny aj od krvavej revolúcie.
3. Príklad Poľska
Pán Ježiš v r. 1938 cez ctihodnú Božiu služobnicu Rozáliu Celakównu odovzdal veľmi naliehavý odkaz pre poľských biskupov a predstaviteľov: „ Ak sa Poľsko chce zachrániť, musí uznať Ježiša za svojho kráľa v plnom zmysle toho slova cez akt intronizácie, ktorý nie je len formou obetovania sa, zasvätenia, ale je to obnova sŕdc, ich poddanie sa sladkému panovaniu Lásky! Intronizácia má byť vykonaná celým národom. Zvlášť však cez štátne a cirkevné vrchnosti, ktoré ju majú v mene národa spoločne, slávnostným spôsobom uskutočniť. Následne za príkladom Poľska pôjdu iné národy, ktoré tiež takto uznajú Ježiša za svojho kráľa. Všetky národy, ktoré neuznajú Ježiša za svojho kráľa, zahynú.“ V 2. fatimskom tajomstve Panna Mária tiež povedala, že „mnohé národy budú zničené, ak sa neuskutoční včas zasvätenie Ruska jej N. Srdcu.“
Žiaľ, intronizácia sa neuskutočnila, a tak Boh dopustil najmä pre Poľsko veľmi bolestnú 2. svetovú vojnu (1. sept. 1939 - 1945).
Konečne po 78 rokoch, 19. nov. 2016 v sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Łagiewnikach poľskí biskupi v prítomnosti poľského prezidenta Andrzeja Dudu vykonali úradný akt uznania Ježiša Krista za Kráľa a Pána poľskej krajiny a ľudu. Slávnostné prehlásenie vykonal pred vystavenou Najsvätejšou Sviatosťou predseda Konferencie biskupov Poľska (KB-PL) arcibiskup Stanisław Gądecki:
„Vyznávame pred nebom a zemou, že Tvoje kraľovanie potrebujeme. Vyznávame, že Ty jediný máš nad nami sväté a nikdy nehasnúce právo.
Preto s pokorou skláňame svoje hlavy pred Tebou, Kráľom Všehomíra, uznávame Tvoje panovanie nad Poľskom a celým naším národom, žijúcim vo vlasti i vo svete.”
Bolo to slávnostné zavŕšenie Svätého roku milosrdenstva a jubilejného roku 1050. výročia christianizácie Poľska. Tento akt bol potom prednesený vo všetkých poľských katedrálach a farnostiach v nasledujúcu nedeľu, na slávnosť Krista Kráľa.
Zdá sa, že vďaka tomuto zasväteniu, napriek veľkému úsiliu protikresťanských a protinárodných neoliberálnych síl, vývoj v Poľsku ide prevažne dobrým smerom, kresťanským, národným a podporujúcim rodiny. A to isté veľmi potrebujeme aj my.
4. Lásky svätej ohnisko - Srdce Boha Kráľa
Lásky svätej ohnisko, Srdce Boha Kráľa, z oltára sa našich sŕdc vznáša k tebe chvála! [:Božské Srdce, buď s nami, kraľuj, panuj nad nami, nech sa v našej rodine život viery rozvinie.:]
Božské Srdce, tvoji sme v zasvätenia sľube, zasvätení budeme v tvojej žiť úľube. [:Božské Srdce, buď s nami, kraľuj, panuj nad nami, nech sa v našej rodine život viery rozvinie.:]
Táto naša krásna hymnická pieseň zasvätenia je celkom v súlade s Božím slovom, nábožnou praxou veriacich podľa príkladu svätej Margity Alakok a s náukou Cirkvi o Najsvätejšom Srdci a o Kristovi Kráľovi. Ňou vyznávame, že Srdce Ježišovo je nielen Lásky svätej ohnisko, ale aj Srdce Boha Kráľa. A preto je potrebné nielen prijímať a opätovať lásku Ježišovho Srdca, ale zároveň aj počúvať a poslúchať jeho slovo, zákony a vedenie ako zvrchovaného Kráľa a Dobrého pastiera. A uzmierovať všetko zlé, aj zanedbané dobro, ktorým sme ho zarmútili. On to očakáva:
„Ako si mňa zamiloval Otec, tak som si zamiloval aj ja vás. Zostaňte v mojej láske! Ak budete zachovávať moje prikázania, zostanete v mojej láske, ... Toto som vám povedal, aby moja radosť bola vo vás a aby vaša radosť bola úplná“ (Jn 15, 9-11).
Je to teda naša cesta k šťastiu a k uskutočneniu nášho životného povolania Kristových učeníkov.
Pápež Pius XI. Vo svojej encyklike Miserentissimus Redemptor – o úcte Najsvätejšieho Srdca Ježišovho napísal:
„Lev XIII. na začiatku 20. storočia zasvätil Najsvätejšiemu Srdcu celé ľudské pokolenie. Bolo to za nadšeného súhlasu celého kresťanského sveta. Vo svojej encyklike Quas primas, na početné priania a na žiadosť mnohých biskupov a veriacich, sme s Božou pomocou doplnili tento milý a radostný čin a ustanovili sme na konci jubilejného roka (1925) sviatok Krista Kráľa pre celý kresťanský svet. Vyhlásili sme tak najvyššiu vládu Kristovu nad celým svetom, nad rodinou a spoločnosťou aj nad jednotlivcami. ... Preto sme vtedy nariadili, aby sa v tomto novom sviatku každý rok obnovovalo zasvätenie celého ľudského pokolenia.“
Toto obnovovanie zasvätenia máme robiť opravdivo, s dobrou prípravou, pripomína nám Pius XI. v encyklike Quas primas (v bode 62):
„Bude teda, Ctihodní Bratia, Vašou úlohou postarať sa o to, aby každoročnej oslave tohto sviatku predchádzali vo všetkých farnostiach v určité dni kázne, v ktorých by bol ľud poučený o povahe, zmysle a dôležitosti tohto sviatku. A aby si podľa toho mohol ľud zariadiť svoj život tak, aby bol životom verne a horlivo oddaných panovaniu Božského Kráľa.“
Vďaka Bohu, na Slovensku sú nielen jednotlivci, ale aj niektoré skupiny, hnutia a farnosti, v ktorých sa snažia o takúto oddanosť voči Kristovi Kráľovi a jeho panovaniu. Ale oveľa väčšia časť kresťanov katolíkov ostáva na povrchu a nevzťahuje na seba zasvätenie Božskému Srdcu Ježišovmu vykonané 5. júla 1917 v Nitre a zasvätenia Kristovi Kráľovi, ktoré sa konajú každý rok na jeho sviatok a obnovujú sa na prvé piatky.
V Poľsku príprave na dôslednejšie zasvätenie Kristovi Kráľovi v roku 2016, nazvané aj intronizácia, slúžili kázne a novény pred slávnosťou Krista Kráľa a najmä nasledujúca modlitba jubilejného roka 2016 –1050. výročia krstu Poľska, vydaná KB-PL pre spoločné aj individuálne používanie. S požehnaním vedenia KBS, o ktoré prosím v mene svojom aj spoločenstva, mohla by aj nám dobre poslúžiť.
5. Modlitba k Ježišovi Kristovi, nášmu Kráľovi
Ježišu Kriste, Kráľ vesmíru, náš Pán a Boh, Vykupiteľ ľudského rodu, náš Spasiteľ! Ty si povedal: „Moje kráľovstvo nie je z tohto sveta“ a naučil si nás hľadať Božie kráľovstvo a modliť sa k Otcovi: „Príď kráľovstvo tvoje“, pozri sa na nás, ako sa koríme pred tvojím Majestátom. Vyvyšujeme ťa, vzdávame ti česť, velebíme ťa a klaniame sa ti. Pokorne sa podriaďujeme tvojmu zvrchovanému panovaniu a právu. Uvedomujúc si naše viny a urážky spôsobené tvojmu Srdcu, prosíme ťa odpusť nám všetky hriechy a zanedbané dobro. Skrúšene sa skláňame v pokání a prosíme ťa o zmilovanie. Sľubujeme, že sa budeme snažiť o rozmnoženie tvojej slávy, ďakovať za nekonečné milosrdenstvo, ktoré preukazuješ z generácie na generáciu, odpovedať na tvoju lásku vernosťou a poslušnosťou.
Božský Kráľ našich sŕdc, nech tvoj Svätý Duch nás podporuje v plnení týchto záväzkov, chráni nás pred zlom a posväcuje nás. Nech nám pomáha stvárňovať celý náš život a poslanie Cirkvi. Kriste, kraľuj nad nami! Kraľuj v našej vlasti, kraľuj v každom národe na väčšiu slávu Najsvätejšej Trojice a na spásu ľudí. Nech naše rodiny, dediny, mestá a celý svet prijmú tvoje Kráľovstvo: kráľovstvo pravdy a života, kráľovstvo svätosti a milosti, kráľovstvo spravodlivosti, lásky a pokoja, teraz i na veky vekov. Amen.
6. Sto rokov od prvej encykliky Pia XI.
Pred tohoročnými Vianocami 23. decembra 2022 bude sto rokov od vydania prvej encykliky Pia XI. Ubi arcano – O pokoji Kristovom dosiahnuteľnom v kráľovstve Kristovom.
Iba prijatím a uskutočnením Kristovho kráľovstva možno dosiahnuť Kristov pokoj a jednotu v Cirkvi, v jednotlivcoch, v rodinách, v štáte aj v ďalších spoločenstvách. Pius XI. to vysvetľuje už na začiatku encykliky. Citujem:
„Ak má byť ľudská spoločnosť správne usporiadaná, musí cirkev splniť svoje Božské poslanie a zachovať všetky práva Boha nad jednotlivými ľuďmi i nad ľudskou spoločnosťou. V tom totiž spočíva, krátko povedané, kráľovstvo Kristovo.
Ježiš Kristus tu vládne ako kráľ najprv vo vnútri jednotlivých ľudí skrze svoju náuku; vládne v dušiach skrze lásku; vládne v celom živote ľudí zachovávaním Jeho zákona a napodobňovaním Jeho spôsobu konania.
Kristus vládne ako kráľ aj v spoločnosti rodiny, keď je založená na sviatosti kresťanského manželstva a má neporušené trvanie ako posvätná vec; kde otcovská autorita predstavuje otcovstvo Boha, ktorému vďačí pôvodom a menom; kde deti napodobňujú poslušnosť chlapca Ježiša a kde celý život nesie známky svätosti nazaretskej rodiny.
Kristus vládne ako kráľ v štátnej spoločnosti: keď je v nej Bohu preukazovaná najvyššia česť; keď odvodzuje od Boha pôvod svojej autority a všetkých práv .... Je jasné, že neexistuje žiadny Kristov pokoj, než v kráľovstve Kristovom. A nemôžeme sa usilovať o posilnenie mieru účinnejšie, než keď znovu nastolíme Kristovo kráľovstvo.“
A čo je viac potrebné v tejto dobe úpadku, nejednoty, rozkladu a veľkých kríz i ohrození takmer v každej oblasti? Pri reálnej hrozbe nezmyselnej diktatúry ideológie relativizmu, liberalizmu a homofóbie? A pri hrozbe rastúceho chaosu v nadnárodných vzťahoch a svetovej, možno aj termonukleárnej vojny?
6.1. V pozadí zla je „knieža tohto sveta“
Svetská moc nepresadzuje vždy to, čo je dobré, pravdivé a slúži národu i vlasti, hoci bola aj demokraticky zvolená. Či nás Pán Ježiš neupozornil, že „knieža tohto sveta je od počiatku vrah, klamár a otec lži“ (Jn 8, 44)? Nás kresťanov má preto viesť k odvážnemu konaniu Svätý Duch. Aj dnes platia slová: „Veď ste neprijali ducha otroctva, aby ste opäť žili v strachu, ale prijali ste Ducha synovstva, v ktorom voláme: Abba, Otče“ (Rim 8,14-15).
Náš Pán si praje, aby sme smelo konali v ofenzíve novej evanjelizácie a žatvy, a nie v defenzíve, so smutným pohľadom na klesajúce počty v štatistike. Preto s odvahou vyznávajme Pána Ježiša. Veď:
„Boh ho vyvýšil a dal mu meno, ktoré je nad každé meno, aby na meno Ježiš pokľaklo všetko na nebi, na zemi i v podsvetí a aby každý jazyk vyznával na slávu Boha Otca: "Ježiš Kristus je PÁN!"“ (Flp 2, 9-10).
7. Prorocké výzvy
Možno je nám teraz daná posledná šanca. Ak nebudeme konať, môžeme dopadnúť horšie ako Poliaci v roku 1939. V jednej modlitbovej skupine boli dané výstrahy, že je najvyšší čas konať a že v budúcom roku už môže byť neskoro. V mojej skupine, s ktorou sa modlievam, boli dané viaceré výzvy, plné nádeje, prebudiť sa a konať.
7.1. Prebuď sa, Slovensko!
22. decembra 2020 sa sestra zo spoločenstva pýtala svätých Cyrila a Metoda, čo odkazujú Slovensku. Prišlo vnuknutie:
„Prebuď sa, Slovensko – ty, čo spíš, a Kristus ťa ožiari! Nad Slovenskom vanie čierna zástava, ale Pán vzbudí horlivých i svätých kňazov, ktorí budú prebúdzať a horliť za Slovensko“ (s. 35-36).
Ich hlavná úloha je prebúdzať. Ako Ján Krstiteľ.
7.2. Vyjdi zo seba, môj slovenský národ!
26.1.2010 sa Pán takto prihovoril cez prorocké vnuknutia:
„Vyjdi zo seba, môj slovenský národ, a prines, čo sa očakáva od teba: vieru – palicu sveta! (Podobnú, akú mal Mojžiš). Nie na potrestanie, ale na riadnu obrodu nových sŕdc, túžiacich po mne. Mne je prichystaná sláva cez moje milované Slovensko. Amen.
Slovensko – cez teba prechádza dravý prúd rieky nevery – ale ešte stále existujú silné brehy, aby sa voda neprevalila cez ne. Po samý okraj brehov dovolím, aby sa naplnilo koryto rieky. Viac nie. Amen.“
7.3. Ak Slovensko neuzná zvrchovanosť Krista, nebude slovenské!
6. júla 2018 sa skrze dar proroctva prihovoril Pán Ježiš:
„Slovenský národ nikdy nebude slovenský, ak neuzná moju (Božiu) zvrchovanosť a zvrchovanosť svätých Cyrila a Metoda.
Svätí Cyril a Metod – to sú muži môjho slova pre vás, Slováci! ...“
Ani Slovensko nebude slovenské a zvrchované, ak neuzná Božiu zvrchovanosť a zvrchovanosť svätých Cyrila a Metoda.
Sv. Pavol píše v Ef 2, 20: „Ste postavení na základe apoštolov a prorokov; hlavným uholným kameňom je sám Kristus Ježiš.“
V súlade s tým sv. Ján Pavol II. nazýva svätých Cyrila a Metoda apoštolmi Slovanov v rovnomennej encyklike Slavorum apostoli. Ak apoštoli Slovanov, potom ešte viac apoštoli Slovenov, čiže Starých Slovákov a Moravákov. Veď my sme boli ich priamymi adresátmi.
7.4. Od teba, Slovensko, odtrhnem zelenú ratoliestku ...
Piatok 1. októbra 2021 na adoračných chválach som citoval posolstvo z roku 2017: „Šepkám vám potrebné veci, aby ste sa stali apoštolmi mojej veci – veci v očiach obdivuhodnej: Od teba, Slovensko, odtrhnem zelenú ratoliestku a budem pokračovať vo stvorení sveta – sveta krajšieho, radostnejšieho, vybudovaného na mocnej viere vo mňa, v moju Matku a silu anjelov, od ktorých ste zatiaľ ďaleko.“
Na to sestra obdarená prorockým darom dostala duchovný obraz a slovo: „Videla som, že Pán Ježiš písal, ako píše graf pri kontrole srdca na papier, viac-menej rovnú krvavú čiaru s tým, že Slovensko chce ochrániť svojou krvou. Potom vstal z trónu, že spolu s plukmi anjelov bude bojovať za Slovensko. A Slovensko sa nestane otrockou pokusnou krajinou, lebo leží priamo v Srdci Pána Ježiša Krista. Amen.“
V inom spoločenstve iná sestra dostala potvrdenie tohto posolstva cez slovo z Ezechiela 17, 22-24: Toto hovorí Pán: „Ja vezmem z vrcholca vysokého cédra a zasadím; odlomím útly konárik z jeho výhonkov a zasadím na vysokej a povznesenej hore (pozn.: na hore Sion). Na vysokej hore Izraela ho zasadím, vyženie vetvy, urodí ovocie a bude veľký strom, ... Vtedy poznajú všetky stromy poľa, že ja, Pán, som ponížil vysoký strom a vyvýšil som ponížený strom ... Ja, Pán, som to povedal a splnil.“
Pán nepoužil pyšného vzbúreného kráľa Sedekiáša, ale pokorného zajatého kráľa Jechoniáša, otca Salatiela a starého otca Zorobábela z rodokmeňa Pána Ježiša (porov. Mt 1, 12). Podobne chce použiť aj malý podceňovaný slovenský národ, ktorý je teraz akoby kolónia, či v zajatí, na prebudenie a nový začiatok krajšieho Božieho sveta v Európe.
7.5. Pápež Pavol VI. slovanským národom ČSR
Pápež Pavol VI. 2. februára 1969 adresoval slovanským národom Československa apoštolský list, v ktorom napísal: „To, čo bolo predmetom Cyrilovej modlitby, zachovajte ako vám zverený dedičný odkaz, o ktorého spĺňanie sa máte neustále usilovať! Hľadajte teda jednotu, dávajte prednosť jednote, milujte jednotu, deň čo deň snažte sa ju budovať, zakorenenú v neporušiteľnom pokoji čistého svedomia s Bohom, v pokoji, ktorý prevyšuje každú predstavu a každú radosť. Naša myseľ zalieta ďalej: príklad jednoty, ktorý vy poskytnete, vyvýši sa ako zástava, za ktorej žiarivým povievaním iné slovanské národy pôjdu, ba pobežia po cestách pokoja k bratskému spojeniu v evanjeliu pokoja“ (s. 28).
7.6. Odkaz Krista Pána ľudu Slova
Nemecká katolícka mystička, stigmatizovaná Terézia Neumanová 15. októbra 1948 prijala tento odkaz Krista Pána Slovanom: „Svoje požehnanie dám Slovanom a Slovania, hoci mnohí z nich dnes blúdia, lepšie ho prijmú a prinesú viac ovocia. Budú mojím opravdivým ľudom, ľudom Slova Predvečného a pochopia moje učenie a stanú sa poslušnými."
Zaiste nie je náhoda, že duchovná a písomná kultúra tohoto „ľudu Slova Predvečného“, čiže Slovákov a Slovanov začala, keď sv. Cyril napísal prvú vetu v hlaholike – najhlbšie slová o Kristovi – Slove zo začiatku Evanjelia podľa sv. Jána 1, 1: „Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh“ (s. 28-29).
7.7. Najpokornejšia pošliape hlavu Najpyšnejšieho
V Zjv 12,17 sa o Žene – Matke Slova a jej potomstve píše: „Drak sa na ženu nahneval a odišiel bojovať s ostatnými z jej potomstva, ktorí zachovávajú Božie prikázania a majú Ježišovo svedectvo.“ Boj vrcholí, zdá sa, že knieža tohto sveta má už všetko pod palcom a že my prehrávame, ale napokon Žena a jej potomstvo predsa zvíťazia. Lebo to vyhlásil Všemohúci Boh: „Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom. Ona (v preklade sv. Hieronyma!) ti rozšliape hlavu a ty jej zraníš pätu“ (Gn 3,15).
Najpokornejšia rozšliape hlavu Najpyšnejšieho a my zvíťazíme s ňou, ak sme z „jej potomstva“.
Podľa viacerých znamení to víťazstvo je už blízko. Po prebiehajúcej očiste príde „jar Ducha“ „a bude jedno stádo a jeden Pastier“ (Jn10,16). A na zemi sa uskutoční kráľovstvo Krista Boha Kráľa, v ktorom sa už bude plniť Božia vôľa celá, „ako v nebi tak i na zemi“.
7.8. Prastaré východisko aj z najväčšej biedy
„Ak uzavriem nebesá, že nebude dažďa, alebo ak prikážem kobylkám, aby vyžrali zem, alebo pošlem na svoj ľud mor, a môj ľud, ktorý sa volá mojím menom, sa skloní a bude sa modliť, bude hľadať moju tvár a odvráti sa od svojich zlých ciest, ja vypočujem z neba, odpustím ich vinu a ich zem uzdravím“ (2 Krn 7,13-14)
8. Pripútajme sa k Srdcu Boha Kráľa
Zatiahnime na hlbinu, ako nás vyzval sv. Ján Pavol II. vo svojom poslednom príhovore 14. februára 2004 v Ríme a nedajme sa strhnúť dravou riekou neoliberálnej globalistickej nevery! Naopak, ešte pevnejšie sa pripútajme k Boha Krista Kráľa, prítomnému medzi nami najmä v Najsvätejšej Sviatosti, dôslednejším zasvätením sa jemu!
Využime všetky príležitosti niečo urobiť pre skutočné, nielen formálne, uznanie Krista Kráľa Slovenska. V tomto roku 2022, ktorý už pomaly končí sú to najmä:
20. novembra – nedeľa – slávnosť Krista Kráľa a 23. decembra, pred Vianocami – sto rokov od vydania prvej encykliky pápeža Pia XI. Ubi arcano – O pokoji Kristovom dosiahnuteľnom v kráľovstve Kristovom.
A potom pokračujme aj v roku 2023 a v tom istom najdôležitejšom úsilí. Svätý Duch sa k nám pridá. A Panna Mária to od nás tiež očakáva: „Vy ste pripravovaní, aby ste uskutočnili môj materinský triumf v slávnom triumfe môjho syna Ježiša“ (Modrá Kniha otca Š. Gobbiho, 23. júna 1990).
Sv. Duch a Panna Mária pomôžu nám vyznávať, vyvyšovať a oslavovať Krista Kráľa Slovenska. A Všemohúci prejaví svoju moc.
8.1. Začnime čím prv a čím viacerí od seba!
Začnime intronizáciu čím prv a čím viacerí od seba, vo svojom živote, srdci a príbytku. To je plne v našej moci a kompetencii. Odovzdajme sa nášmu Spasiteľovi a Pánovi a povedzme mu s plným odhodlaním:
„Ježišu, uznávam ťa za Kráľa. Buď mojím Kráľom, kraľuj v našich srdciach a prebývaj s nami v našich príbytkoch.“
Pán nám dáva nádej, že bude sa mu to tak páčiť, že Slovensko požehná a zachráni aj od 3. svetovej vojny.“
9. Príď, Svätý Duch, a uveď na trón
10. Krista Kráľa Slovenska!
11. Modlitby za intronizáciu Krista, Kráľa Slovenska
11.1. Modlitby z vnuknutia (či dar prijímania vnútorných slov P. Ježiša, Sv. Ducha, ...)
Nebeský Otče, žiadame Ťa a prosíme, zhliadni na našu biedu a vypočuj volanie slovenského národa (porov. Ex 3,7-9). Tak veľmi túžime, aby náš Pán a Spasiteľ Ježiš Kristus bol nielen formálne, ale aj skutočne uznaný a prijatý ako zvrchovaný Kráľ nášho národa, krajiny a štátu. Zverujeme ti všetkých tých, ktorí majú uzavreté srdcia a nechcú prijať kraľovanie tvojho Syna, nášho Pána Ježiša Krista. Prosíme ťa, Nebeský Otče, vypočuj naše prosby a náreky a dotkni sa ich sŕdc, aby sa otvorili pre tvoju veľkú lásku a zatúžili prijať Pána a Spasiteľa Ježiša Krista. My, tvoje deti, prosíme ťa o milosť, aby tvojho Syna prijal celý slovenský národ ako svojho Spasiteľa, Pastiera a Kráľa a aby slovenské srdcia a jazyky zbožňovali jeho sväté meno. Nebeský Otče, vyslyš naše modlitby a dovoľ, aby sa toto mohlo vykonať a aby všetky milosti a požehnania, pripravené pre náš národ, mohli na nás spočinúť. Nech nás tvoj Syn spolu s Duchom Svätým povedie k tebe, do tvojej slávy. Amen.
Pane Ježišu Kriste – Kráľ náš i celého sveta – zmiluj sa nad nami a nad svojím oddaným ľudom! Túžime ťa vyvyšovať každý deň. Túžime ťa zvelebovať ako Kráľa večnej chvály, Kráľa človeka, Kráľa života a lásky, ako Boha všemohúceho a milosrdného. Klaniame sa ti, chválime ťa, milujeme ťa a vzdávame ti česť ako nášmu Kráľovi Slovenska a celého vesmíru. Obráť srdcia všetkých ľudí, aby v nich zavládol pokoj, vďačnosť, obdiv pre všetko, čo si stvoril a vykúpením obnovil, a najmä, aby ochotne plnili Božiu vôľu celú. Lebo ty žiješ a kraľuješ s Bohom Otcom v jednote Svätého Ducha po všetky veky. Amen.
11.2. Modlitba za intronizáciu zostavená v duchu poľských modlitieb, najmä Aktu prijatia Ježiša Krista za Kráľa Poľska z r. 2016
Pane Ježišu Kriste, klaniame sa ti prítomnému uprostred svojho ľudu. Ty si náš Boh a Spasiteľ, spolu s Otcom a Svätým Duchom. Vyzná-vame pred nebom a zemou, že tvoje kraľovanie veľmi potrebujeme. Vyznávame, že ty máš nad nami sväté nikdy nehasnúce právo. Preto s pokorou skláňame svoje hlavy pred tebou, Kráľom Všehomíra. Uznáva-me a vyznávame tvoje panovanie nad Slovenskom od Tatier až po Dunaj a nad celým naším národom, žijúcim vo vlasti i vo svete. A prosíme ťa, aby toto tvoje uznanie a vyvýšenie na Slovensku vykonali slávnostmým spôsobom aj naši najvyšší slovenskí predstavitelia cirkvi, štátu, národa.
Prosíme ťa o túto veľkú milosť v jednote s našou Sedembolestnou Matkou, sv. Jozefom, sv. Michaelom Archanjelom, s našimi apoštolmi sv. Cyrilom a sv. Metodom a s ďalšími našimi svätými, anjelmi a predkami, lebo ty žiješ a kraľuješ na veky vekov. Amen.
Modlitba ku Kristovi Kráľovi (preklad modlitby KB-PL na rok 2016), je na strane 5
11.3. Osobné odovzdanie života Pánu Ježišovi
Odpovedáme: Ježiš, Ty si Pán!
Nad mojím životom - Ježiš, Ty si Pán!
Nad mojou minulosťou, prítomnosťou i budúcnosťou - Ježiš, Ty si Pán!
Nad mojím telom i dušou
Nad všetkými mojimi osobnými vzťahmi
Nad mojimi citmi
Nad mojimi predstavami a pamäťou
Nad mojimi nádejami a očakávaniami
Nad mojou inteligenciou a vôľou
Nad mojimi zmyslami
Nad mojou telesnosťou
Nad mojou rodinou
Nad mojím štúdiom a prácou
Nad mojím zdravím a chorobami
Nad mojím hmotným aj duševným majetkom
Nad mojím názorom na dianie v spoločnosti
Nad mojím voľným časom
Nad mojimi spôsobmi myslenia, hovorenia, jedenia a obliekania…
Pane Ježišu, uznávam Ťa za Pána nad celým svojím životom. Už nechcem byť ja stredobodom môjho života, ale vezmi ho Ty do svojich rúk. Nechcem slúžiť peniazom, pôžitku, ani žiadnej inej neresti alebo chúťkam, ktoré by ma od Teba vzďaľovali. Navždy Ti odovzdávam celý svoj život. Už nechcem žiť len ja, ale chcem, aby si vo mne žil Ty. Úplne Ti otváram dvere svojho srdca. Pane, vojdi doň a zostaň so mnou po celý život. Amen
12. Akt prijatia Ježiša Krista za Kráľa Poľska
Krakov, svätyňa Božieho Milosrdenstva, slávnosť Krista Kráľa 2016.
Nesmrteľný Kráľ vekov, Pane Ježišu Kriste, náš Boh a Spasiteľ! V jubilejnom roku 1050. výročia krstu Poľska, v roku mimoriadneho jubilea milosrdenstva, my Poliaci stojíme tu pred Tebou [spolu s našimi duchovnými a svetskými autoritami], aby sme uznali Tvoju vládu a podriadili sa Tvojmu zákonu, zverili a zasvätili Ti našu vlasť i celý národ. Vyznávame pred nebom a zemou, že potrebujeme Tvoje kraľovanie. Vyznávame, že Ty jediný máš na nás posvätné a nikdy nehasnúce práva. Preto pokorne skláňajúc hlavy pred Tebou, Kráľ vesmíru, uznávame Tvoje panstvo nad Poľskom a celým naším národom, žijúcim vo vlasti a vo svete.
V túžbe osláviť majestát Tvojej moci a slávy voláme s veľkou vierou a láskou: Kriste, kraľuj nad nami!
- V našich srdciach - Kriste, kraľuj nám!
- V našich rodinách - Kriste, kraľuj nám!
- V našich farnostiach - Kriste, kraľuj nám!
- V našich školách a internátoch - Kriste, kraľuj nám!
- V prostriedkoch spoločenskej komunikácie - Kriste, kraľuj nám!
- V našich úradoch, pracoviskách, službách a odpočinku - Kriste, kraľuj nám!
- V našich mestách a dedinách - Kriste, kraľuj nám!
- V celom poľskom národe a štáte - Kriste, kraľuj nám!
Zvelebujeme Ťa a ďakujeme Ti, Pane Ježišu Kriste:
- Za nevyspytateľnú lásku Tvojho Najsvätejšieho Srdca - Kriste, náš Kráľ, ďakujeme Ti!
- Za milosť krstu a pred stáročiami uzavretú zmluvu s naším národom - Kriste, náš Kráľ, ďakujeme Ti!
- Za materskú a kráľovskú prítomnosť Márie v našich dejinách - Kriste, náš Kráľ, ďakujeme Ti!
- Za Tvoje veľké Milosrdenstvo, ktoré nám neustále preukazuješ - Kriste, náš Kráľ, ďakujeme Ti!
- Za tvoju vernosť napriek našim zradám a slabostiam - Kriste, náš Kráľ, ďakujeme Ti!
Vedomí si svojich chýb a urážok Tvojho Srdca odprosujeme Ťa za všetky svoje hriechy, najmä za odpadnutia od svätej viery a za nedostatok lásky k tebe a blížnym. Odprosujeme Ťa za národné sociálne hriechy, za všetky neresti, závislosti a zotročenia.
Zriekame sa zlého ducha a všetkých jeho záležitostí. Pokorne sa podriaďujeme tvojej vrchnosti a tvojmu zákonu. Zaväzujeme sa organizovať celý náš osobný, rodinný a národný život podľa Tvojho práva:
- Sľubujeme brániť Tvoju svätú česť a ohlasovať Tvoju kráľovskú slávu - Kriste, Kráľu náš, sľubujeme!
- Sľubujeme plniť Tvoju vôľu a chrániť pravosť svojho svedomia
- Kriste, Kráľu náš, sľubujeme!
- Sľubujeme starať sa o svätosť našich rodín a kresťanskú výchovu detí
- Kriste, Kráľu náš, sľubujeme!
- Sľubujeme vybudovať tvoje kráľovstvo a brániť ho v našom národe
- Kriste, Kráľu náš, sľubujeme!
- Sľubujeme aktívne sa zapájať do života Cirkvi a chrániť jej práva
- Kriste, Kráľu náš, sľubujeme!
Jediný Pán štátov, národov a celého stvorenia, Kráľ kráľov a Pán vládcov! Zverujeme Ti Poľský štát a vládcov Poľska. Daj, aby všetky subjekty autority vládli spravodlivo a aby uplatňovali svoje práva v súlade s Tvojimi právami.
Kriste Kráľ, Tvojmu Milosrdenstvu s dôverou zverujeme všetko, čo tvorí Poľsko, a najmä tých príslušníkov národa, ktorí nejdú po Tvojich cestách. Daj im svoju milosť, osvieť ich mocou Ducha Svätého a priveď nás všetkých do večného spoločenstva s Otcom.
V mene bratskej lásky Ti zverujeme všetky národy sveta, najmä tie, ktoré sa stali pôvodcami nášho poľského kríža. Daj im, aby Ťa spoznali ako svojho právoplatného Pána a Kráľa a využili čas, ktorý im dal Otec na to, aby sa dobrovoľne podriadili Tvojmu panstvu.
Pane Ježišu Kriste, Kráľ našich sŕdc, pretvor naše srdcia podľa svojho Najsvätejšieho Srdca. Nech zostúpi Tvoj Svätý Duch a obnoví tvárnosť zeme, tejto zeme. Nech nás podporuje v plnení záväzkov vyplývajúcich z tohto národného aktu, chráni nás od zlého a posväcuje nás. Svoje predsavzatia a záväzky vkladáme do Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. Materinskej ochrane Kráľovnej Poľska a príhovoru svätých patrónov našej vlasti všetci sa s dôverou zverujeme.
Kriste, kraľuj nám! Panuj v našej vlasti, kraľuj v každom národe – na väčšiu slávu Najsvätejšej Trojice a na spásu ľudí. Učiň, aby našu vlasť a celý svet objalo Tvoje kráľovstvo: kráľovstvo pravdy a života, kráľovstvo svätosti a milosti, kráľovstvo spravodlivosti, lásky a pokoja. Sláva
Sláva O. i S. i D. S. Ako bolo na počiatku i teraz i vždycky i .... Amen
Túto krásnu modlitbu si môžeme ľahko prispôsobiť našej slovenskej situácii a používať ju individuálne, v skupinkách, farnostiach i diecézach.
13. Ďalšie silné modlitby za Kristovo kráľovstvo
13.1. Svätá Krv Ježiša zničí škodlivý účinok očkovania
Iste mi dáte za pravdu, že nie je dovolené zabiť nevinné nenarodené dieťa, aby sa získali fetálne bunky pre vývoj a výrobu vakcín, ktoré majú slúžiť na záchranu života, napr. aj pri Covide-19. Dnes sa to deje vo veľkom. Všetky súčasné vakcíny proti Covidu-19 sú poznačené umelým potratom detí, ktorých tkanivá sú odobrané ešte za živa, bez anestézy a dobre zaplatené. Takéto vakcíny sú neetické. Cirkev ich pripúšťa iba vo vážnom nebezpečenstve, ak neexistuje iná možnosť záchrany a ak sa vyzvú farmaceutické firmy, aby vyvýjali etické vakcíny, ktoré nemajú s potratom nič spoločné (porov. Inštrukciu Kongregácie pre náuku viery Dignitas personae (2008) a Nótu o vakcinách proti C-19 (podpísanú pápežom Františkom r. 2020)). Iná možnosť záchrany spravidla existuje. Normálna liečba a lieky: Ivermektin, Isoprinosin, hydroxy-chlorochin s probiotikami, antibiotikami a kortikoidmi. Prijatím takej neetickej vakcíny, človek sa dostáva do spojenia s duchom smrti a do neba volajúcou vraždou potratených nemluvniat, ktorým už Boh Otec dal mená. Za to treba Pána Boha odprosiť a preťať spojenie s týmto zločinom, hoci je to iba nepriame a veľmi vzdialené spojenie.
https://www.christianitas.sk/potratene-plody-a-vakciny-zabudnute-pravdy/
Pán Ježiš vie, že väčšina sa dala zaočkovať dobromyseľne, s vedomím, že ide o dobrú vec, a tak k zaočkovaným sa s láskou skláňa a prihovára:
„Tým, ktorí sú zaočkovaní a sú mojimi ovečkami, hovorím: „Ste ovce z môjho stáda. Hovorím vám: "NEBOJTE SA!!!" je pre vás nádej, ak sa s vierou budete modliť korunku k Najdrahšej Krvi Ježišovej (pripojený text) a litánie k Predrahej Krvi Kristovej (sú v modlitb. knihách a na internete), ako 9-dňovú novénu a poprosíte ma, aby moja Svätá Krv zničila škodlivý účinok očkovania vo vašom tele, to vás oslobodí cez moje milosrdenstvo od jeho negatívnych efektov a spečatí vás to mojou Presvätou Krvou. To je najväčšie antidotum – protijed proti akémukoľvek vírusu, či pandémii.
VEČER aj RÁNO, za seba a blízkych, ak sa ju budete modliť s vierou, žiaden vírus vám neublíži, ani pandémia vám nespraví krivdu.
Pokoj vám dávam, svoj pokoj vám zanechávam. Vyznajte sa z hriechov a navráťte sa! Božie Kráľovstvo je blízko.
Váš Eucharistický Ježiš
Večer a ráno žehnajte každý deň seba a svojich blízkych slovami:
"Pečatím sa/ťa Krvou nášho Pána Ježiša Krista, ktorá sa vyliala na Kríži na Kalvárii, aby sa Anjel smrti nedotkol ani môjho/ tvojho tela, ani môjho/tvojho príbytku! AMEN.“
(Posolstvo Archanjela Michaela a od Eucharistického Ježiša 26.8.2021, preklad z poľštiny)
Odporúča sa pripojiť aj pôst. Pôst zosilní účinok modlitby a má aj sám osebe očistný účinok. Najmä 7-dňový modlitbovo-očistný pôst iba o vode (môže to byť aj citrónová voda alebo zelený čaj alebo iný ľahký bylinkový čaj). A sú aj ďalšie prostriedky.
Pán Boh nás osloboď, uzdrav a požehnaj!
13.2. Korunka k Najdrahšej Krvi Ježišovej
Modlitba víťazstva predrahej krvi Ježišovej nad Satanom
1x Otče náš... 1x Zdravas Mária... 1x Verím v Boha...
Na veľkých zrnách podľa Zjv 12, 11:
„Ale oni nad ním zvíťazili pre Baránkovu krv a pre slovo svojho svedectva.“
Na malých zrnách:
Krv Kristova, víťaziaca nad zlými duchmi, zachráň nás!
Na konci:
1x Večný Otče, obetujem ti predrahocennú krv Ježiša Krista ako zadosťučinenie za naše hriechy, za trpiace duše v očistci, za potreby svätej Cirkvi a za obrátenie hriešnikov.
3x Nech je navždy pochválený a zvelebený Ježiš, ktorý nás vykúpil za cenu svojej svätej krvi. Amen.