Prečo má byť Ježiš Kristus Kráľ Slovenska ? Čo to znamená? Odpovede aj na ďalšie otázky...
2. Odmietnuť Božie výzvy sa nevypláca
Božie výzvy si vyžadujú spravidla včasnú odpoveď. Určite sa nevypláca ich ignorovať. Neuskutočniť ich včas má niekedy až katastrofálne bolestné následky.
17. júna 1689 dostala sv. Margita Mária Alakok od Pána Ježiša pre francúzskeho kráľa slnka Ľudovíta XIV. posolstvo so štyrmi požiadavkami na rýchle presadenie úcty Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, tak veľmi potrebnej pre Francúzsko, kráľovskú rodinu aj pre svet. Kráľ ich však ignoroval, a tak zapríčinil pretrvávanie ľahostajného, chladného kresťanstva a rozšírenie slobodomurárskych lóží a vznik veľmi krutej Veľkej francúzskej revolúcie.
O 100 rokov neskôr ich už chcel splniť jeho pravnuk, Ľudovít XVI., keď už bol uväznený v parížskej Bastile. Pre Najsvätejšie Srdce Ježišovo to už bolo neskoro. Kráľ vo väzení už nemohol urobiť ani slávnostné zasvätenie Božskému Srdcu, ani dať jeho obraz do štátnych zástav. Presne do dňa po 100 rokoch, 17. júna 1789 ho Národné zhromaždenie vedené slobodomurármi zbavilo najvyššej moci. A o 4 roky ho popravili ako zločinca.
Na ľahostajnosť Ľudovíta XIV. a jeho nástupcov však doplatil nielen jeho pravnuk, kráľovský rod a krvavé revolučné Francúzsko, ale aj celá Európa a ďalší vývoj, ktorý vyústil do napoleonských a ďalších vojen a revolúcií a napokon do Boľševickej revolúcie a 1. a 2. svetovej vojny. Odveký Nepriateľ Pána Ježiša Krista, Panny Márie a nás sa zmocnil nadvlády nad svetom.
Čosi podobné sa stalo aj s fatimským posolstvom, najmä so žiadosťou Panny Márie, aby pápež spolu so všetkými biskupmi zasvätili jej Nepoškvrnenému srdcu Rusko. Tak malo dôjsť k veľkému duchovnému prebudeniu Cirkvi a obráteniu Ruska a nemalo dôjsť k druhej svetovej vojne. No nestalo sa. A dôsledok? Asi 100 miliónov obetí svetovej vojny a rozšírenia a pretrvávania komunistických režimov. A okrem toho rozšírenie ateistického materializmu, bezbožníctva, konzumizmu a svojvoľnej liberálnej morálky takmer v celom svete.
Ale Portugalský národ na čele so svojimi biskupmi sa 13. mája 1931 a 1938 zasvätil Nepoškvrnenému Srdcu a vďaka tomu bol uchránený od druhej svetovej vojny aj od krvavej revolúcie.